top of page

 

O1 Analiza sytuacji i potrzeb

 

Za realizację tego rezultatu odpowiadał Uniwersytet Hacı Bayram Veli (HBVU).  Celem tego rezultatu było przeprowadzenie kompleksowych badań w zakresie potrzeb i wymagań szkoleniowych odbiorców, w oparciu o raporty z krajów partnerskich.

Projekt Dreamy m –Learning dał początek badaniom potrzeb w tym zakresie; każdy z partnerów przygotował raporty opisujące sytuację w ich krajach. Raporty krajowe zwierają dane statystyczne oraz ocenę potrzeb szkoleniowych i „informacje praktyczne” dla kobiet, do których skierowane jest szkolenie. Informacje praktyczne dotyczą możliwości założenia firmy przez kobiety w danym kraju, jak również lokalnych punktów, w których mogą sprzedawać swoje rękodzieło, czy tego jak mogą zarejestrować firmę w swoim kraju; ponad to mogą dowiedzieć się z nich gdzie mogą uzyskać numer identyfikacji podatkowej i znaleźć listę lokalnych instytucji gdzie można uzyskać licencję, oraz znaleźć informacje o możliwości uzyskania pożyczki, zwolnieniach z podatku i możliwościach uzyskania dofinansowania przez kobiety na założenie własnej firmy.

Informacje z raportów krajowych zostały złożone do jednego raportu i są opublikowane na stronie projektu w sześciu językach.

Spis treści:
Analiza sytuacji i potrzeb w każdym z krajów partnerskich
Opis grupy docelowej w każdym z krajów
Badanie potrzeb grupy docelowej projektu Dreamy m-Learning
Rodzaje prac wykonywanych w każdym z krajów, porównanie krajów
Znane i nieznane fakty dotyczące poszczególnych krajów
Niezbędne informacje dotyczące procedur administracyjnych i prawnych związanych ze sprzedażą rękodzieła
Analiza wskaźnika zatrudnienia/zarobków w krajach partnerów
Analiza przyszłych wskaźników sprzedaży, po udostępnieniu szkolenia opracowanego w ramach projektu Dreamy m-learning
Korzyści ekonomiczne płynące z wytwarzania i sprzedaży produktów
Możliwości zostania przedsiębiorcą po skorzystaniu z rezultatów projektu Dreamy m-learning

 

O2 Aplikacja mobilna i interfejs sieciowy

Infrastruktura technologiczna interfejsu aplikacji (backend, frontend i aplikacja mobilna) została opracowana przez DANMAR COMPUTERS (interfejs sieciowy łączy aplikację mobilną z platformą online, również opartą na open source). Aplikacja mobilna jest dostępna na urządzeniach pracujących na systemie iOS i Android. Koncentrujemy się na przekazaniu treści za pomocą aplikacji mobilnej, ale są one równocześnie dostępne na platformie e-learningowej. Obecnie, coraz częściej przeglądamy sieć również za pomocą urządzeń mobilnych, tak, więc, tego typu struktura zapewnia wsparcie cross-platformowe na urządzeniach mobilnych. Treść jest zoptymalizowana do urządzeń mobilnych tak, aby zwiększyć szybkość ładowania stron, czytelność, łatwość wyszukiwania informacji, jak również poszerzyć zakres kontroli użytkownika nad charakterem prezentacji. Pozwala to również na łatwiejsze zarządzanie treścią. Pobranie gotowej i przetestowanej aplikacji jest możliwe za pomocą GooglePlay lub App Store.

Wersja na androida dostępna na Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.dcnet.dreamymlearning

Wersja na iOS dostępna na App Store:

https://apps.apple.com/app/id1450258839

​Interfejs sieciowy

 

O3 Kurs m-Training

Kurs m-Training został opracowany przez HBVU, we współpracy z wszystkimi partnerami projektu. Każdy moduł zawiera określone cele nauczania, które mają służyć skutecznemu przygotowaniu kobiet do sprzedaży swoich wyrobów rękodzieła.  Rezultat ten obejmował następujące etapy: Etap przygotowań: (listopad 2017-maj 2018) opracowanie materiałów szkoleniowych i stworzenie nowej metodologii mającej na celu dostosowanie materiałów dostępnych na platformie online do kursu m-Training. Na tym etapie odbyła się analiza struktury i instrukcji. W odniesieniu do treści, istotne kwestie to elastyczność, jakość, praktyczność, przejrzystość, i podobne, stają się kluczowe podczas projektowania środowiska e/m-learningowego. Etap implementacji (tworzenie programu szkoleniowego) (maj 2018-wrzesień 2018), w oparciu o wypracowane wcześniej rezultaty, w trakcie realizacji projektu stworzono materiały szkoleniowe, opracowane, aktualizowane i modyfikowane, w sposób zrównoważony, dzięki utworzeniu międzynarodowej grupy użytkowników. Na tym etapie, programy szkoleniowe były testowane przez IDEC. Po przetestowaniu programów i zapoznaniu się z opinią użytkowników, partnerzy dokonali oceny rezultatu i wprowadzili modyfikacje. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia, kobiety będą posiadały niezbędną wiedzę w zakresie zakładania i prowadzenia własnego e-biznesu, w możliwie efektywny sposób. Program szkoleniowy obejmie następujące tematy:

1. CZEGO POTRZEBUJEMY ŻEBY SPRZEDAWAĆ PRODUKTY PRZEZ INTERNET (PRZYGOTOWANIE DO TWORZENIA e-BIZNESU)

- Zastosuj się do instrukcji korzystając z wyszukiwarki Google

- Zastosuj się do instrukcji, aby założyć konto email (po zarejestrowaniu wyślij wiadomość do dreamy m-Learning@gmail.com)

- Zastosuj się do instrukcji, aby założyć konto w serwisie Instagram

. dla Apple w „App Store”

. dla Androida „Google Play Store”

- Zastosuj się do instrukcji, aby udostępnić treści z Instagrama na innych mediach społecznościowych

- Zastosuj się do instrukcji, aby wykorzystać media społecznościowe

- Zastosuj się do instrukcji, aby utworzyć stronę na Facebook-u

- Zastosuj się do instrukcji, aby założyć konto na Twitterze

- Zastosuj się do instrukcji, aby założyć bloga

- Zastosuj się do instrukcji, aby dowiedzieć się, na jakich stronach sprzedawać swoje produkty

- Zastosuj się do instrukcji, aby dowiedzieć się gdzie sprzedawać swoje produkty online (każdy partner stworzył listę najpopularniejszych stron w swoim kraju)

- Zastosuj się do instrukcji, aby dowiedzieć się jak sprzedawać swoje produkty przez Instagram

- Zastosuj się do instrukcji, aby zrobić odpowiednie zdjęcie produktu i umieścić je w sieci

- Zastosuj się do instrukcji, aby przygotować odpowiednie logo

- Zapoznaj się z wyjaśnieniem zagadnienia nazwy marki

- Zapoznaj się w wyjaśnieniem w zakresie strategii sprzedaży

1.1 PROCEDURY PRAWNE I ADMINISTRACYJNE W ZAKRESIE SPRZEDAŻY RĘKODZIEŁA

- Zastosuj się do instrukcji, aby zarejestrować nazwę firmy (każdy partner przygotował wskazówki odpowiednie do wymagań krajowych)

- Zastosuj się do instrukcji, aby zdobyć lokalne licencje i pozwolenia (każdy partner przygotował wskazówki odpowiednie do wymagań krajowych)

- Zastosuj się do instrukcji, aby uzyskać numer identyfikacji podatkowej (każdy partner przygotował wskazówki odpowiednie do wymagań krajowych)

- Zapoznaj się z poniższymi informacjami w zakresie prawa podatkowego (każdy partner przygotował wskazówki odpowiednie do wymagań krajowych)

- Zastosuj się do instrukcji, aby założyć konto w banku

- Zastosuj się do instrukcji, aby otrzymać kartę kredytową

- Zapoznaj się z wyjaśnieniami w zakresie wykorzystania karty kredytowej w prowadzeniu e-sprzedaży

- Zapoznaj się z wyjaśnieniami w zakresie punktów sprzedaży na rynku

- Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa płatności

- Zapoznaj się najpierw z wyjaśnieniami, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przelewów z konta bankowego

- Zapoznaj się najpierw z wyjaśnieniami, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi płatności karta kredytową

- Zastosuj się do instrukcji, aby zapakować i wysłać produkty pod wskazany adres

- Zapoznaj się z wyjaśnieniami z zakresie ubezpieczeń i dokumentowania sprzedaży (każdy partner przygotował wskazówki odpowiednie do wymagań krajowych)

- Zapoznaj się z wyjaśnieniami i listą, na której znajdują się sposoby uzyskania wsparcia finansowego (kredyty dofinansowane przez rząd, lokalne zachęty podatkowe, mikro finansowanie, specjalne pożyczki dla kobiet, które chcą rozpocząć działalność, aniołowie biznesu, itp.), (każdy partner przygotował wskazówki odpowiednie do wymagań krajowych).

 

2. CO JEST NIEZBĘDNE DLA ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY (ROZWÓJ INFRASTRUKTURY)

- Zapoznaj się najpierw z wyjaśnieniami, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wykorzystując media społecznościowe w marketingu

- Zastosuj się do instrukcji, aby zareklamować się przy wykorzystaniu Facebook-a, (sprawdź przykłady)

- Zastosuj się do instrukcji, aby zareklamować się przy wykorzystaniu Twitter-a, (sprawdź przykłady)

- Zastosuj się do instrukcji, aby skutecznie edytować i dodawać zdjęcia i filmy na strony

- Zastosuj się do instrukcji, aby skutecznie reklamować swoje produkty w Internecie

- Zapoznaj się z wyjaśnieniami dotyczącymi współpracy z agencjami wspierającymi przedsiębiorców

- Zapoznaj się z rekomendacjami w zakresie podejmowania skutecznych decyzji finansowych i efektywnego zarządzania swoim e-biznesem.

 

O4 Platforma internetowa Dreamy m-Learning

Za ten rezultat odpowiadała organizacja ORKON. Rezultat powstawał wraz z rozwojem projektu. Po utworzeniu, treści zawarte na platformie zostały przetłumaczone na wszystkie języki partnerów. Strona internetowa projektu dostępna jest pod adresem www.dreamy-m-learning.org. Kompatybilna z urządzeniami mobilnymi platforma zawiera treści szkolenia m-learning, umożliwia komunikację i promocję działań prowadzonych w ramach projektu, wśród grupy docelowej i innych interesariuszy jak również służy, jako repozytorium wszelkich materiałów opracowanych w ramach projektu. Platforma składa się z przyjaznego użytkownikowi systemu, o prostej i funkcjonalnej infrastrukturze. Platforma umożliwia zarządzanie procesami związanymi z prowadzeniem kursów szkoleniowych. Na platformie można znaleźć również linki do stron mediów społecznościowych takich jak Linkedin, Facebook czy Twitter założonych przez partnera odpowiedzialnego za upowszechnianie. Wszelkie materiały powstałe w wyniku realizacji projektu i jego rezultaty możesz znaleźć na platformie. Możesz dotrzeć do nich za pośrednictwem strony internetowej projektu www.dreamy m-learning.org.

 

O5 Podręcznik Dreamy m- Learning

Za Podręcznik Dreamy m- Learning odpowiadał partner LJUBLJANI. Podręcznik ma na celu motywowanie i wspieranie uczestników kursu w zakresie efektywnego korzystania z kursu m-learningowego oraz tego jak wykorzystać pozostałe rezultaty projektu.

Podręcznik obejmuje następujące tematy:

Słownik

Porównanie krajów

Jak pobrać aplikację Dreamy m- mobile

Jak korzystać z platformy Dreamy m- Learning

FAQ

Praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania odpowiednich praktyk e-handlu i komunikacji za pomocą mediów społecznościowych

Potencjalne wyzwania, przed jakimi stoją kobiety i sposoby jak sobie z nimi radzić

Historie sukcesu kobiet, które postawiły na przedsiębiorcze wykorzystanie swoich umiejętności

bottom of page